Bisitlet Eğitimleri

img

Bisitlet Eğitimleri

İkiTeker Bisiklet Eğitimlerinin amacı bireylerin Avrupa’da olduğu gibi bisikleti gündelik ulaşım aracı olarak kullanmalarını sağlamaktır. İkiTeker Bisiklet Eğitimleri ülkemizde bisiklet kültürünü geliştirmek, doğru teknikleriyle öğretilmesi için başlatılmıştır. Ülkemizde halen bisiklet yanlış tekniklerle ve sadece Pazar günleri sahil kenarlarında kısa sürüşler için kullanılmakta veya çocuklar için eğlence aracı olarak görülmektedir. Doğru teknikle öğreneceğiniz bisiklet sürüşü ve doğru bisiklet seçimi sayesinde bisiklet sizin için sağlıklı, sportif, ekonomik, çevreci, keyifli ulaşım aracı olacaktır.

Bisiklete binmek isteyen ama bir türlü bisiklet binmeyi öğrenememiş, içinde ukde kalmış yetişkinler, hayatının belli dönemlerinde buna vakit ayıramamış kişiler, öğrenme isteği duyan gençler için fırsat oluşturmak istedik. Cesaret edemeyen kişilere cesaret vermek, destek olmak, en önemlisi çocuklarımıza vaktinde bisiklete binmeyi öğretmek istedik.

Bisiklet eğitimlerine 7 den 70 e herkes katılabilir.

Bisiklet Eğitimleri tecrübeli eğitmenler eşliğinde birebir yapılmaktadır.

Adresinizde veya istenilen yerde eğitim almanız mümkündür.

Bu işi severek yapan tecrübeli eğitmenler, eğlenirken öğrenebileceğiniz teknik detaylar ile bu işi sizin için kısa sürede gerçekleştirmektedir.

Eğitim programı günde 2 saatlik seanslar halinde toplam 2 gün olarak verilmektedir. Yani toplam 4 saatte bisiklete binebilirsiniz!

Eğitim için bisiklet ve ekipmanları bizler sağlamaktayız.

TEMEL EĞİTİM AŞAMALARI : İlk gün yapacağımız 2 saatlik çalışmada hemen bisiklet üzerine binmiyoruz, önce denge çalışmaları yapıyoruz. Böylece eğitim esnasında olabilecek düşme, kaza gibi durumların yaşanmaması için adım adım bisiklet sürüş tekniklerini öğretiyoruz.

İkinci gün bisiklet sürmek için yeterli reflekse ulaşılmış oluyor. Korku, tedirginlik yerini özgüvene bırakmış oluyor. Bu özgüven kazanıldıktan sonra bisiklet sürüşü gerçekleştiriyoruz. 2 günlük temel bisiklet eğitiminde kalkış, sürüş ve duruş aşamaları gerçekleştirilmiş oluyor.

EĞİTİM ORTAMLARI ve ÜCRETLERİ: 

Hafta içi dilerseniz özel ders alabilirsiniz. Adresinizde özel derslerimizde kişinin istediği bölgeye eğitimcimiz bisikletle gidiyor. Bisiklet öğrenmek isteyen kişi isterse evinin önünde eğitim alabiliyor.

Uzman eğitmenler ile bire bir 2 gün süren eğitim 4 saatlik bir içeriğe sahiptir. 250 TL olan eğitim ücretinin 50 TL si banka havalesi ile başvuru sonrasında eğitmen sizinle iletişime geçtiğinde, kalan 200 TL lik kısmı ise kurs başlangıcında peşinen alınmaktadır. Haftanın her günü, eğitmenlerimiz ile kararlaştıracağınız yer ve saatte eğitim alabilirsiniz. Eğitmenlerimiz sizin için bir bisiklet de tahsis edeceklerdir.